Te fundit

Nga Kulla Eifel tek Piramida e Gizës në Egjipt: Sa do...

E keni menduar ndonjëherë sesa do të kushtonte sot rikrijimi i disa prej monumenteve turistike më të njohura në botë? Portali “HomeAdvisor” ka analizuar shtatë...

Nga Kulla Eifel tek Piramida e Gizës në Egjipt: Sa do...

E keni menduar ndonjëherë sesa do të kushtonte sot rikrijimi i disa prej monumenteve turistike më të njohura në botë? Portali “HomeAdvisor” ka analizuar shtatë...
[td_block_social_counter facebook=”sheshimarketing” twitter=”sheshimarketing”]

“Wonder Woman”

75-vjetori i personazhit ikonë të librave vizatimorë, “Wonder Woman”, u kremtua me një ekspozitë të...

Zbulohet qyteti i lashtë, më i madh se kryeqyteti modern

Pajisjet më të fundit teknologjike me laser kanë mundësuar arkeologët të zbulojnë qytete mesjetare të...

Rikthehet “Harry Potter”

Krijimi më i fundit i J.K. Rowling e rikthen magjinë në jetë, duke u bërë...

Nazi i “Aurorës” jep dorëheqje nga posti në MKRS

Nazmi Sfishta, i njohur si anëtar i grupit muzikor “Aurora”, dhe i punësuar muaj më...

Zgjidhet misteri i Mona Lisës

Buzëqeshja e saj enigmatike e ka magjepsur botën gjithmonë, por prej kohësh, në diskutim është...

Sot Dita Ndërkombëtare e Librit, shënohet edhe në Kosovë

Dita ndërkombëtar e Librit dhe të drejtave autoriale që është përzgjedhur të jetë 23 prilli,...

Do të ketë edhe 4 “Avatar” të tjerë

Avatar, filmi i suksesshëm i vitit 2009 që është më fitimprurësi në historinë e kinematografisë,...

Zbulohet një sferë e mistershme në Bosnje

Një sferë e mistershme, me një përmbajtje të lartë të hekurit, është zbuluar së fundmi...

Sensualitet shqiptar në Beograd

“La Stravaganca” e Angjelin Preljocaj do të thyejë për herë të parë kufijtë mes Tiranës...

Film horror për 1997-ën

Një subjekt horror, i huazuar nga trazirat politike dhe konflikti civil që perfshiu Shqipërinë gjatë...