“Xhebrailat” tallen keq me Prishtinën

Golden Eagle Ylli e ka fituar me rezultat bindës ndeshjen e mbetur të xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll. Kjo fitore ka...

Te fundit

“Xhebrailat” tallen keq me Prishtinën

Golden Eagle Ylli e ka fituar me rezultat bindës ndeshjen e mbetur të xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll. Kjo fitore ka...

“Xhebrailat” tallen keq me Prishtinën

Golden Eagle Ylli e ka fituar me rezultat bindës ndeshjen e mbetur të xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në basketboll. Kjo fitore ka...

Pele shkruan postim zemërthyes një javë pas vdekjes së Maradonës

Sot janë bërë një javë nga vdekja e Diego Maradonës Legjenda e Brazilit, Pele, akoma ndjen...

Krasniqi: Feronikeli ekip i rrezikshëm, por besoj në fitore

Prishtina dhe Feronikeli do të ndeshen në kuadër të javës së 16-të. Dy skuadrat janë...

Çaka në ndeshjen derbi, këto janë gjyqtarët të cilët do ta ndajnë drejtësinë në xhiron e 16-të

Superliga e Kosovës në futboll nuk humbet kohë dhe ndeshjet e xhiros së 16-të luhen...

Rashica pas lëndimit: Nëse rrëzohesh shtatë herë, ngrihu tetë herë

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Milot Rashica është deklaruar pas lëndimit që pësoi të skuadra...

Historia e jashtëzakonshme e Xhevdet Shabanit: Punonte si kamarier në moshën 17 vjeçare ndërsa tani është yll futbolli

Kur është në ditën e tij më të mirë Xhevdet Shabani thjesht është i pandalshëm. Mesfushori...

Nuhiu tregon si e mposhti Llapin dhe flet për ndeshjen e radhës ndaj Ballkanit

Është mbyllur edhe dueli i xhiros së parë ndërmjet Dritës dhe Llapit i cili është...

Batatina: Nuk u pa se kush është kampion, Drita apo Llapi!

Është mbyllur edhe dueli i xhiros së parë ndërmjet Dritës dhe Llapit i cili është...

Kampionët në fuqi nuk kanë të ndalur, mposhtin edhe Llapin!

Është mbyllur edhe dueli i xhiros së parë ndërmjet Dritës dhe Llapit i cili është...

Abazi: Synojmë të vazhdojmë me ecurinë pozitive

Feronikeli i Klodian Duros nesër do ta vizitojë kryeqytetin, ku në stadiumin “Fadil Vokrri” do...

Taulant Lutfiu, mbrojtësi i talentuar që synon të luaj një ditë për Përfaqësuesen e Kosovës

Futbollistët shqiptarë në shtetet evropiane po rriten dita e ditës dhe Kosovën dhe Shqipërinë e...