Arsenali shkatërron Hullin, eurogol i Xhakës (Video)

161
Arsenali ka marrë pikë të plota nga udhëtimi i vështirë te Hull City.

Gunners kanë mposhtur 1:4 Hull Cityn.

Mustafi e nisi nga fillimi ndeshjen, ndërsa Xhaka u inkuadrua në pjesën e dytë.

Sanchez me dy gola, dhe Walcott dhe Xhaka me një, shënuan për Arsenalin.

Për vendasit golin e vetëm e shënoi Snodgrass nga penalltia.