Argjentina publikon listën për në Rio 2016, mungojnë yjet (Foto)

368

Kombëtarja e Argjentinës ka publikuar listën e lojtarëve që do të marrin pjesë në Olimpiadën e Rio 2016.

Listën e përbëjnë 18 lojtar plus 4 janë në listën e zezë në rast të ndonjë lëndimi të lojtarëve.

Në kombëtare nuk janë ftuar yjet e mëdhenj të Argjentinës madje shumica e lojtarëve as nuk njihen. Të vetmit lojtarë që mund të njihen janë: Manuel Lanzini i skuadrës angleze West Ham dhe Angel Correa i Atletico Madrid.