Argjentina prezanton listën për Copa America, Higuain e Icardi mbetën jashtë

Lionel Scaloni ka prezantuar listën e futbollistëve të ftuar për Kupën e Amerikës.

41 vjeçari ka lënë jashtë listës dy sulmuesit, atë të Interit Mauro Icardi dhe atë të Chelseas, Gonzalo Higuain.

Ai në listë ka përfshirë yjet si Messi, Aguero, Dybala, Di Maria etij.

Ky mund të jetë rasti i fundit për Messin që të fitoj një titull ndërkombëtar.