Arben Beqiri i kthehet stërvitjeve pas një kohe të gjatë

Portieri mitrovicas, Arben Beqiri, pas më shumë se 10 muajve i është kthyer futbollit.

Ai kishte vuajtur nga një sëmundje e cila e largoj nga fusha e gjelbër, mirëpo të cilët e kaloj me sukses dhe tashmë ai prej të hënës ka filluar të ushtroj me KF Trepça’89.

Në një intervistë për Mitro Sport, Beqiri ka thënë se në stinorin vjeshtor nuk do të jetë gati të paraqitet në fushë, mirëpo ai do të përgatitet për stinorin pranveror.

Ai po ashtu ka thënë se për momentin ndihet mirë dhe nuk ka ndonjë telashe dhe nëse shkon gjithçka mirë ‘Benin’ do ta shohim shumë shpejt në portë.