Antonio Conte do të emërohet menaxher i ri i Chelseas, kane raportuar mediat italiane. Ai do te marre drejtimin e Chelseat pas EURO 2016, nderkohe qe ka filluar te mendoje per perforcimet. Conti eshte deklaruar se eshte i interesuar te inkuadroje per dy futbolliste nga Juventusi, ish skuadra e tij – dyshen Leonardo Bonucci dhe Paul Pogba.