Anglezët nervozohen me Tony Blair – shkon për pushime Siçili

259

Mediat britanike i kanë komentuar me tone jo pak kritike dhe të indinjuara pushimet e Tony Blair.

Daily Mail shkruan se Tony Blair është parë duke u relaksuar në një jaht në Siçili disa javë pasi ai zhvilloi një konferencë për shtyp me lotë në sy për të shprehur keqardhjen e tij për pasojat e luftës në Irak.

Ish-kryeministri britanik, që u kritikua ashpër nga Komisioni Hetimor Chilcot gjatë muajit të fundit, u pa me gruan e tij Cherie në ishullin e Mesdheut gjatë ditës së djeshme.

Sipas Mail vetëm një muaj më parë, Z. Blair u shfaq përpara kombit britanik për të zhvilluar një konferencë-maratonë për t’u përgjigjur për përfundimet e raportit.