A&N tmerron Vushtrrinë, Dardana triumfon në udhëtim dhe merr kreun!

Kanë përfunduar ndeshjet e Ligës së Parë në kuadër të xhiros së dhjetë. Në këto ballafaqime janë arritur rezultate interesante, shkruan Gazetasheshi.com

Në grupin A janë regjistruar dy barazime dhe një fitore e skuadrës së A&N përballë ish-kampionëve të vendit Vushtrrisë me rezultat të pastër 3-0.

Ndërkohë në Grupin B janë zhvilluar të gjitha ndeshjet e xhiros këtë të diel. Falë fitores në udhëtim te 2 Korriku, skuadra e Dardanës ka marrë kreun. “Bardhekaltërit” triumfuan me golin e mesfushorit Zgjim Mustafa.

Kurse, Ulpiana nuk ka arritur më shumë se një barazim pa gola kundër Vitisë.

Më poshtë i keni rezultatet komplete:

‘GRUPI A’

FT’ Liria 1–1 Istogu

FT’ Onix 1–1 Malisheva

FT’ A&N 3–0 Vushtrria

‘GRUPI B’

FT’ Flamurtari 1-1 Vllaznia

FT’ KEK-u 2–0 Ferizaj

FT’ 2 Korriku 0–1 Dardana

FT’ Vitia 0–0 Ulpiana

FT’ Kika 1–3 Ramiz Sadiku

/Gazeta Sheshi/