Alonso: “Tërhiqem në vitin 2017”

118

Fernando Alonso, ka surprizuar me deklaratën e tij dhënë mediumit spanjoll TVE, lidhur me datën e penzionimit të tij nga garat e Formulas 1, përcjell lajmin Gazeta Sheshi.

Këtë vit Alonso, mbush plotë 15 vite që nga debutimi i tij, derisa sezoni i tij i rradhWs mund të jetë edhe i fundit.

“Formula 1 ka filluar të jetë shumë ekologjike, ndërkohë kjo ka shkaktuar shumë paknaqësi tek pilotët. Gjërat më nuk janë si më parë, mungon pasioni, energjia dhe dashuria për këtë garë. Nëse gjërat nuk ndryshojnë, mund ti japë fund karrierës në sezonin që vjen”, është shprehur pilot i McLaren Mercedes.