Albulena Haxhiu, deputetëve të LDK-së: Mos shkoni në seancë

119

Deputetja Albulena Haxhiu e Levizjes Vetevendosje permes nje postimi ne Facebook u ka bere thirrje deputeteve qe te mos shkojne sot ne seance per te zgjedhur presidentin.

“Sot në orën 10:00, sheshi i kundërshtimit do të mbushet me qytetarë Republike.
Kundërshtimi i opozites brenda dhe i qytetarëve jashtë nuk do të lejojë zgjedhjen e Thaçit president!
Deputeteve të LDK-së: Mos shkoni në seancë!”, ka shkruar Haxhiu.

Perndryshe, deputetja Haxhiu nuk eshte e vetmja qe ka bere nje thirrje te ketille. Analiste, qytetare, shoqeri civile, i kane bere thirrje sidomos deputeteve te LDK-se qe te mos marrin pjese e te mos votojne per zgjedhjen e predidentit.