Agim Agushi dhe Bujar Ajeti thyejnë rekordin e Guinnessit

315

Zhongluesi i njohur kosovar, Agim Agushi, ka thyer një tjetër rekord historik, shkruan Zeri.info.

Së bashku me Bujar Ajetin, ata thyen rekordin e zhonglimit të topit në çift për 34 minuta dhe 2 sekonda.

Këtë rekord të ri Guinness Agushi vendosi ta thyejë para zyreve të Federatës së Futbollit të Kosovës.

Postimi i Agim Agushit në rrjetin social “Facebook”

Rekordi i ri GUINNESS!

34 min 02 sec

8.Prill.2021/Prishtinë

Agim Agushi&Bujar Ajeti .