A ju kujtohet Chicharito? Klubi i tij i ri nuk do t’u pëlqejë tifozëve të Man Utd

Javier ‘Chicharito’ Hernandez mund të rikthehet në Premierligë.

Javier ‘Chicharito’ Hernandez është i gatshëm të rikthehet në Premierligë.

Sulmuesi meksikan ka shkëlqyer me paraqitjet e tij në Bayern Leverkusen.

Dhe, kjo ka bërë që ai të zgjojë interesim nga Liverpool, raporton tabloidi britanik “Daily Mirror”.

Hernandez ka përvojë nga Premierliga ku luajti për Manchester United, përcjell “Lajmi.net”.

Në kontratën e tij me Leverkusen ai ka dëmshpërblim që e lejon të largohet nga klubi për 33.5 milionë funte.