A e kanë harruar këtë kacafytje Zidene dhe Enrique? (Video/Foto)

152

Të shtunën zhvillohet El Clasico e radhës, ku për herë të parë si trajner do të takohen Luis Enrique dhe Zinedine Zidane.

Por ata sa ishin lojtarë kanë pasur një kacafytje që i kishte përfshirë edhe lojtarët e tjerë të dy skuadrave.

E gjitha kjo kishte ndodhur gjatë El Clasicos së sezonit 2002/03, ku nga një kacafytje në mes Zidanes dhe Enriques, kishte përfunduan në një kaos në fushë në mes të lojtarëve të të dy ekipeve.

enriquee

Tani mbetet të të shihet se si këta dy trajnerë do të reagojnë në El Clasicon e ardhshme që zhvillohet në këtë të shtunë.

Barcelona është vendase dhe kanë 10 pikë më shumë së Real Madridi para kësaj ndeshje. /Telegrafi/