A e dini sa persona punojnë në klubet e mëdha spanjolle!

Nuk janë lojtarë, as trajnerë, as zyrtarë klubesh… por janë shumë të rëndësishëm për klubet e tyre. Shumë punëtorë administrativ, komunikativ, marketing dhe gjëra të tjera janë fundamental për klubet e tyre, pasi me volumin që bëjnë krijojnë diferencën, shkruan Gazetasheshi.com.

Barcelona është klubi me më së shumti punëtorë në kampionatin spanjoll me hiq më pak se 477 punëtorë, prapa është Real Madrid me 379 punëtorë dhe Atletico me 371.

Por, ka klube të tjera që mbahen nga vetëm 7 punëtorë.

Më poshtë keni listën e klubeve me punëtorë në Spanjë:

 1. Barcelona 477
 2. Real Madrid 379
 3. Atlético 371
 4. Valencia 200
 5. LaLiga 129
 6. Sevilla 123
 7. Villarreal 97
 8. Athletic 89
 9. Málaga 88
 10. Alcorcón 88
 11. Levante 86
 12. Granada 83
 13. Osasuna 71
 14. Celta 68
 15. Betis 65
 16. Espanyol 65
 17. Real Sociedad 62
 18. Deportivo 60
 19. Alavés 57
 20. Sporting 53
 21. Cádiz 53
 22. Las Palmas 47
 23. Lugo 43
 24. Zaragoza 41
 25. Tenerife 40
 26. Córdoba 37
 27. Valladolid 34
 28. Leganés 29
 29. Rayo Vallecano 28
 30. Nàstic 27
 31. Numancia 25
 32. Getafe 18
 33. Almería 15
 34. Eibar 15
 35. Oviedo 14
 36. Reus 11
 37. Huesca 7

  Gjithsej 3,195 persona punojnë në klubet futbollistike në Spanjë.

  /Gazeta Sheshi/