7 ish-futbollistët, që kanë nevojë urgjente për trajner personal

222

Ka disa ish-lojtarë, të cilët e kanë lënë sportin elitar, dhe kanë marrë disa kilogramë ekstra. Sidomos në plazh, apo kur luajnë futboll në kohën e lirë, ju nuk mund t’i shkoni ata, sepse janë transformuar.

Nëse shikoni fotografitë e mëposhtme, gjëja e parë që të vjen ndërmend është se ish-lojtarët përkatës kanë nevojë urgjente për një trajner personal, dietë, imazhe retushuese në Photoshop, apo çfarëdo qoftë tjetër.

1. Javi Moreno. Ai shkoi nëpër disa ekipe, si Alavés, Milan, Atletico Madrid dhe Real Zaragoza.

2. Diego Tristan. Ish-lojtar i kombëtares spanjolle dhe golashënuesi më i mirë me Deportivo La Coruna, në vitin 2002.

3. Javier de Pedro. Ai mbahet mend për kohën e tij te Real Sociedad, kur u bë edhe lojtar ndërkombëtar.

4. Christian Vieri. Sulmuesi italian, i cili shkëlqeu te Atletico Madrid.

5. Mats Magnusson. Internacionali suedez, ka luajtur në ekipe si Helsingborgs, Benfica apo Malmoe.

6. Davor Suker. Ish-lojtarit të Real Madridit disa vite më parë, tashmë nuk i bën punë as palestra.

7. José Luis Chilavert. Ai shkëlqeu në vende të ndryshme si Spanja (Real Zaragoza), Paraguaj, Uruguaj dhe Argjentinë.