5 sulmuesit më të mirë në vitin 2016

172
Leo Messi është sulmuesi më i mirë në vitin 2016.

Lojtari më i mirë në botë, Leo Messi është sulmuesi më i mirë në vitin 2016, ku deri me tani ka shënuar 16 gola.

I dyti renditet bashkëlojtari i tij Luis Suarez me 15 gola, ndërsa në top pesëshe janë edhe Griifths me 13 gola, Zlatan Ibrahimovic me 13 gola dhe Jonas me 12 gola.

Befasi është se jashtë kësaj liste janë futbollistët si Ronaldo, Higuain dhe Lewandowski që kanë shënuar shumë këtë edicion.