5 futbollistëve që iu duhen shumë memorie në telefonin e tyre (Foto Lajm)

111

Shumë nga futbollistët e njohur një pjesë bukur të mirë të kohës e kalojnë në celularët e tyre. Madje disa janë shumë aktiv në rrjetet sociale si Facebook, Instagram apo edhe Twitter. Në vazhdim Gazeta Sheshi transmeton listën prej pesë futbollistëve të cilëve iu duhen shumë memorie në telefonin e tyre.

1. Pique

Në Facebook, në Instagram, në Twitter, atë e gjen gjithkund. Njëri ndër futbollistët më aktiv në rrjetet sociale.

1.Pique
2. Cristiano Ronaldo

Pa dyshim se portugezi është mbret i rrjeteve sociale. Mbi 200 milionë njerëz anë e mbanë botës ndjekin postimet e tij. Sigurisht se fatura e telefonit të tij duhet të jetë e lartë.


3. Neymar

Me sasinë e fotove selfie, braziliani sigurisht se duhet të ketë një telefon me memorie të madhe, apo ndoshta i duhen giga shtesë në mënyrë që ti përmbushë apetitet e veta.

View this post on Instagram

🤘🏽

A post shared by ene10ta Érre 🇧🇷 👻 neymarjr (@neymarjr) on


4. Messi

Prapa nuk mbetet as ylli argjentinas Lionel Messi, i cili gjithashtu është aktiv në rrjetet sociale. Për dallim nga të tjerët Leo preferon në foto të dalë me dikën tjetër e jo të bëj selfie.


5. Arbeloa

Shumë pak aktiv brenda fushës së lojës, mirëpo i zjarrtë dhe problematik në rrjetet sociale. Mbrojtësi i Real Madridit tashmë ka një kundërshtar të zakonshëm për të quar kohën me të. Fjala është për mbrojtësin e Barcelonës, Gerard Piquen.

masmovil_gigas5
/Gazeta Sheshi/