10 klubet më të mira evropiane sipas renditjes se UEFA-s

155
Federata Evropiane e Futbollit, UEFA ka publikuar renditjen më të re të klubeve, pas përfundimit të ndeshjeve të para të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve

Skuadra spanjolle, Real Madrid vazhdon të kryesojë në renditjen e UEFA’së për klubet evropiane.

Pas Real Madridit vazhdojnë të mbeten Bayern Munichu dhe Barcelona. Real Madridi vazhdon të jetë në krye të ranglistës që pas përfundimit të sezonit 2013/14.

Los Blancos kanë 163,342 pikë, Bayern Munich 153,292 pikë dhe Barcelona 152,342 pikë.

Koeficienti i klubeve është bazuar në rezultatet e Ligës së Kampionëve dhe Europa Ligës në pesë vitet e fundit. /Express/

rangimi uefa