10 fanellat më të çuditshme në historinë e Serisë A (FOTO LAJM)

274

Fanellat e skuadrave transformohen me kalimin e viteve, por ndodh shumë rrallë që të ndryshojnë ngjyrat apo stili i ekipit.

Me sa duket, një gjë e tillë ndodhte edhe para 30 vitesh, kur shumë skuadra ofronin një “look” shumë të veçantë.

Më lart mund të shikoni edhe renditjen e fanellave më të çuditshme që janë parë ndonjëherë në fushat e Serisë A, dhe janë marrë në konsideratë vetëm fanellat e uniformave të para.

10) Milan 1984/85
9) Juve 1996/97
8) Inter 2014/15
7) Fiorentina 1991/92
6) Lazio 1989/905) Napoli 1991/93
4) Roma 1979/80
3) Pescara 1991/932) Venezia 1999/2000
1) Inter 2016-17